Az európai uniós tagsággal megnőtt az igény olyan magasan kvalifikált nemzetközi tanulmányokban jártas szakemberek iránt, akik tájékozottak az Európai Unió ügyeiben és intézményes világában, és képesek felismerni a tagságból eredő feladatokat és megragadni a lehetőségeket. Erre csak úgy nyílik módjuk, ha megfelelő idegen nyelvtudással, diplomáciai és kommunikációs képességekkel rendelkeznek, sokoldalú és modern társadalomtudományi képzésben részesülnek.
A nemzetközi tanulmányok mesterképzési szak célja olyan magasan kvalifikált, széles társadalomtudományi műveltséggel rendelkező szakemberek képzése, akik képesek Magyarország nemzetközi rendszerben és Európában betöltött helyének, szerepének értelmezésére, ismerik a nemzetközi viszonyok elméleti és gyakorlati összefüggéseit. A képzést elvégző hallgatók magas szintű nyelvi, tárgyalástechnikai ismeretekkel rendelkeznek. Történeti, társadalomtudományi és szakmai műveltségük analitikus és szintetizáló gondolkodásra képesíti őket. Tárgyi tudásuk alkalmassá teszi őket a nemzetközi rendszer gazdasági, jogi, politikai folyamatainak megértésére, előrejelzésére. Képesek elhelyezni a kelet-közép-európai térség perspektíváit a nemzetközi viszonyok kihívásai között. A végzett hallgatók ismerik és értik az Európán kívüli térségek fejlődési tendenciáit és megfelelő diszciplináris – civilizációs, világgazdaságtani, nemzetközi jogi, politikaelméleti –, valamint gyakorlati – diplomáciai, protokoll, tárgyalástechnikai – jellegű ismeretekkel rendelkeznek. Megszerzett ismereteik birtokában alkalmasak tanulmányaik doktori képzés keretében történő folytatására.
Közigazgatástan, világgazdasági elméletek, geopolitika, nemzetközi biztonsági rendszerek és intézmények, konfliktusok és válságkezelés a nemzetközi politikában, diplomáciai és konzuli jog, nemzetközi jogi esettanulmányok, világrendszer elemzés, Európa regionális gazdaságföldrajza, nemzetközi kapcsolatok modern elméletei, hidegháborús esettanulmányok, összehasonlító civilizációtörténet, kulturális diplomácia, sportdiplomácia, multilaterális diplomácia, Magyarország és az EU gazdasági kapcsolatai, regionalizmus és önkormányzatiság.
Európai és más nemzetközi szervezetek és testületek mellett szervezői, döntés előkészítő, tanácsadói és szakértői tevékenység, külügyi szolgálatban, a közigazgatás és a fejlesztéspolitikai ügynökségek munkájában való részvétel, végezhet továbbá külpolitikai szakújságírást, EU pályázatírást és projektmenedzsmentet. Dolgozhat érdekérvényesítőként, nemzetközi kapcsolatok szakértőként, külpolitikai elemzőként, sportdiplomáciai szakértőként, vállalati tanácsadóként, európai uniós köztisztviselőként.
A mesterfokozat megszerzéséhez két államilag elismert általános vagy szaknyelvi felsőfokú, C típusú nyelvvizsga vagy azzal egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél szükséges.
végzettségi szint: mesterfokozat (magister, master, rövidítve: MA)
szakképzettség: okleveles nemzetközi kapcsolatok elemző (zárójelben
megjelölve a szakirányt)
a szakképzettség angol nyelvű megjelölése: MA in International Relations
képzési terület: társadalomtudomány
Képzési és kimeneteli követelmények
Diplomácia
(E-00725/2014/D007)
Tovább(E-00725/2014/D008)
Tovább(E-00725/2014/D002)
Tovább(E-00725/2014/D003)
Tovább(E-00725/2014/D005)
Tovább(E-00725/2014/D006)
Tovább(E-00725/2014/D001)
TovábbA végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!
A végzettek 80%-a a szakképzettségének megfelelő szakmában helyezkedik el.
A frissen végzett, állást kereső, Zsigmondos diplomával rendelkezők 97%-a 3 hónapon belül elhelyezkedik.
A Zsigmondon végzett hallgatók átlagfizetése az 5. legmagasabb Magyarországon!